Kúzlite s púdrom!

10. února 2010 v 16:08 | Lady_K!k |  PleťUcpává póry? Už ne!

V dřívějších dobách totiž pudr obsahoval rýžovou nebo obilní moučku, kvůli které měl dlouho špatnou pověst. Moučný prach v kombinaci s potem póry ucpával, čímž vznikaly pupínky. Ale to už je dávno. Dnes obsahuje přírodní mastek pohlcující tuk a pot, jemně mletý kaolin, barvené pigmenty, hedvábí, magneziový prášek, křídu a složky naopak pleti prospěšné. Hovořit se dá i o nepatrném podílu ultrafialového filtru. Také je malý, skladný, v kabelce skoro neviditelný. Zkrátka je to zlatíčko.


Který vybrat?

Pokud se ptáte, jaký pudr je nejlepší právě pro vás, tak odpovídáme transparentní - pro svou variabilitu. Umí se přizpůsobit každému typu pleti, každému podkladu. U tónovaného si musíme dávat pozor, aby s podkladem ladil, a hlavně nevytvořil skvrnky při nedůkladné aplikaci. Každopádně je nutné počítat s tím, že každá drobná vráska se za jeho přítomnosti může více ukázat. Ale ani pudry se zlatým a stříbrným práškem nejsou tak zcela bez problémů. Mohou způsobit zcela opačný efekt, než kterého chceme dosáhnout, a to především v místech se zvýšeným produktem mazu (čelo, nos, brada). Jejich lesklé efekty by se proto této T-zóně měly raději vyhnout, neboť jsou spíše určeny pro lícní kosti, krční důlek nebo zvýraznění dekoltu a ramen.


Co všechno pudr umí

Matuje pleť - bez toho efektu bude naše tvář vypadat neupraveně. Fixuje líčení - jestliže chceme krásu našeho líčení prodloužit, musíme ho připravit na celý den čili
zafixovat. Připravíme si labutěnku a jemným vtlačováním pudr aplikujeme na pleťový podklad, aby se obě složky spojily. Tvář získá svěží a kompaktnější nádech. Zesvětlování - málokdo ví, že když ruka "ujede" a nanese příliš zdravíček - růže na tváře, není třeba horlivě dřít nechtěnou barvu dolů, ale k zesvětlení použít právě pudr, který se přes červeň popráší. Nebo se mohou zjemnit pouze příliš výrazné okraje. I u očního make-upu je postup jednoduchý. Jestliže jsou barvy až moc výrazné, středně veliký štětec s lehkým nánosem pudru to spraví. Stačí lehce poklepat na víčko. Všeobecně platí, že postupujete-li při líčení tak, že na pleťový podklad nanesete pudr, oční stíny a jiné barvy lépe přilnou, jsou rovnoměrnější, štětečky zase snáze kloužou, a tím celkový dojem působí profesionálněji. Bonusem je vstřebávání kožního mazu a potu.

Dobré rady na závěr
  • Labutěnku nejdříve oklepněte o hřbet ruky, aby se zbavila přebytečného nánosu. Na štětec před nanášením na tvář zlehka foukněte. Teprve potom bude vrstva pudru stejnoměrná a nevytvoří na tváři "masku".
  • Labutěnkou pleť neotírejte, ale naučte se ji spíše "přitiskávat" kousek po kousku.
  • Mastnější části obličeje zmatujte víckrát po sobě, aby byl efekt stoprocentní.
  • Při úpravách mimo domov lesklé zóny nejprve zbavte mazu, a to přitisknutím ubrousku či kapesníčku, než sáhnete po pudřence.
  • Neodstraňujte v krabičkách s kompaktním pudrem celofánový obal, protože tím zbavíte pudrový kámen ochrany před zamaštěním.
  • Na nečistou pleť místo labutěnky raději zvolte čistý smotek vaty, který není takovým rájem pro bakterie.
  • Jednou týdně štětce i labutěnky vyperte v jemném šamponu a nechte volně proschnout. Zabráníte tím množení již zmíněných bakterií a zároveň obnovíte schopnost kosmetických pomůcek pudr dostatečně přijímat.


Source: >>>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama